Menu
Een Afrikaans sprookje in Twente
Thuiskomen in het groene Openluchttheater Hertme

Archief

Programmaoverzicht Afrika Festival Hertme vanaf 1989

2017

Voorprogramma: documentaire "Mali Blues"

29ste Festival: Rajab Suleiman & Kithara (Zanzibar, Tanzania), Mali's Kulturele Karavaan voor de Vrede (Ali Farka Touré Band & Terakaft), Chalo Correia (Angola), Rokia Traoré (Mali), Jupiter & Okwess (DR Congo), Dele Sosimi Afrobeat Orchestra (Nigeria/UK), Trio Da Kali (Mali), Eyo'nlé Brass Band (Benin), Dieuf Dieul de Thiès (Senegal), Mamadou Diabaté & Percussion Mania (Burkina Faso), Oumou Sangaré (Mali)

2016

Voorprogramma: lezing 'Voudou muziek van New Orleans tot West-Afrika' door Leendert van der Valk. Lezing 'reizen in Afrika en het Afrika Festival' door Rob Lokin.

28ste Festival: Oum (Marokko), Moh! Kouyaté (Guinée Conakry), Orlando Julius & the Heliocentrics (Nigeria/GB), Songhoy Blues (Mali), Pat Thomas & Kwashibu Area Band (Ghana), Odemba OK Jazz Allstars & Sam Mangwana (DR Congo), Karyna Gomes (Guinea-Bissau), Bamba Wassoulou Groove (Mali), Orchestre Les Mangelepa (Kenia), Yousou N'Dour et Le Super Étoile de Dakar (Senegal)

2015

27ste Festival: Caravane Culturelle de la Paix (Mali), Chouk Bwa Libète (Haiti), Sékouba Bambino (Guinée Conakry), Kidsgear Childrens Choir (Uganda), Neuza (Kaapverdië), Sekou Kouyate (Guinée Conakry), Lindigo (Réunion), Kassé Mady Diabaté (Mali), Kasai Allstars (DR Congo), Vaudou Game (Togo/Frankrijk), Abavuki (Zuid-Afrika), Mahmoud Ahmed & Badume's Band (Ethiopië).

2014

26ste Festival: Aziz Sahmaoui & University of Gnawa (Marokko/Senegal), BKO Quintet (Mali), Nancy Vieira (Kaapverdië), The Ghana Bigshots (Ghana), Black Bazar (DR Congo), Debademba (Burkina Faso/Mali), Teta (Madagaskar), Mamar Kassey (Niger), Fendika & Circus Debre Berhan (Ethiopië), Les Ambassadeurs with Salif Keita (Mali), Habib Koité (Mali).

2013

25ste Festival: King Ayisoba & Band (Ghana), Kidsgear Childrens Choir (Uganda), Bassekou Kouyaté & Ngoni Ba (Mali), Salif Keita (Mali), Bonga (Angola), Tony Allen (Nigeria), Rajery (Madagaskar), Burundi Drummers (Burundi), Oliver 'Tuku' Mtukudzi & The Black Spirits (Zimbabwe), Richard Bona (Kameroen), Daby Touré (Mauretanië)

2012

Voorprogramma: documentaire "La Dance de Jupiter"

24ste Festival: Menwar (Mauritius), Super Mama Djombo (Guinee Bissau), Jupiter & Okwess International (RD Congo), Danyèl Waro (Réunion), Conjunto Angola 70 (Angola), JuJu – Juldeh Camara & Justin Adams (Gambia/UK), Boubacar Traoré – Kar Kar (Mali), Mansa Camio & Ensemble Doundoumba (Guinée), Sia Tolno (Guinée), Hugh Masekela (Zuid Afrika), Samba Mapangala & Orchestra Virunga (Kenia)

2011,

Voorprogramma: documentaire Benda Bilili!, Kidsgear Children's Choir (Oeganda)

23ste Festival: Baba Sissoko & the Mali Tamani Revolution (Mali), Khaira Arby (Mali), Orchestre Poly-Rythmo de Cotonou (Benin), Mayra Andrade (Kaapverdië), Staff Benda Bilili (Democratische Republiek Congo), Damily (Madagaskar), Julien Dembélé (Mali), Kidsgear Kinderkoor (Oeganda), Rango (Egypte/Zuid Soedan), Kareyce Fotso (Kameroen) Naïnako (Madagaskar), Seun Kuti & Egypt 80 (Nigeria)

2010,

Voorprogramma: documentaire over de Zawose Familie: "Lay Down Your Hearts", optreden van drie leden van de Zawose Familie, documentaire "Van Passie tot Podium" van Ton Kraaijenvanger en Leo Sijtsma, film "Djembefola" van Laurent Chevallier over Mamady Keita, lezing: Indépendance Cha-Cha: 50 jaar Afrikaanse Pop door Stan Rijven

22ste Festival: Sauti Sol & Stan (Kenia), Mariana Ramos (Kaapverdië), Fatoumata Diawara (Mali), Mokoomba (Zimbabwe), Ebo Taylor & Bonze Konkoma (Ghana), Carlou D (Senegal), 4 Étoiles (Congo), Afel Bocoum & Alkibar (Mali), Faso Denya (Burkina Faso), Mariem Hassan (West Sahara), Ba Cissoko (Guinée-Conakry), Aurelio Martinez (Honduras)

2009,

Voorprogramma: Film: "I Bring What I Love", documentaire over Youssou N'Dour (Elisabeth Chai Vasarhelyi), Les Gnawa de Marrakech

21ste Festival: Fanfare Eyo'nle (Benin), The Zawose Family (Tanzania), Eneida Marta (Guinée-Bissau0, Nuru Kane & Bayefall Gnawa (Senegal/Marocco), Blick Bassy (Kameroen), Dobet Gnahoré (Ivoorkust), Bana OK met Josky Kiambukuta (DR Congo), Culture Musical Club met Bi Kidude (Zanzibar/Tanzania), Kasai Allstars (DR Congo), Mamady Keïta & Sewa Kan (Guinée-Conakry), Les Espoirs de Coronthie (Guinée-Conakry)

2008,
Voorprogramma: Etran Finatawa (Niger), Film: "Bamako" (2006 Abderrahmane Sissako)
20ste Festival: Dizu Plaatjies Ibuyambo Ensemble (Zuid Afrika), Circus Afrisinia Ethiopia (Ethiopië), Kenge Kenge (Kenia), Terakaft (Adrar/Mali), Daby Touré, (Mauritanië/Senegal/Frankrijk), Lura (Kaap Verdië), Ballou Canta & Luciana & Pool Malebo Orchestra (RD Congo), Lomani & Ecurie Maloba (RD Congo/Angola), Circus Afrisinia Ethiopia (Ethiopië), Mamar Kassey (Niger), Alèmayèhu Eshèté & Badume's Band (Ethiopië), Vieux Farka Touré (Mali)

2007,

Voorprogramma: La Symphonie de la Kora (Mali), Lezing getiteld: "Dogon-maskers en het nieuwe leven" door Prof. Dr. Wouter van Beek, Film: Tsotsi 2005 (Zuid-Afrika / Groot Brittannië)

19e festival: Yamo Yamo, Ivoorkust, Koo Nimo Palmwine Quartet, Ghana, Adama Yalomba, Mali, Bonga, Angola, Regis Gizavo, Justin Vali, Erick Manana, Fenoamby, Madagaskar, Amazones, vrouwelijke meesterdrummers, Guinée, Awa de Sangha (Dogon) Mali , Bassekou Kouyaté & Ngoni Ba, Mali, Mlimani Park Orchestra, Tanzania, Kristo Numpuby, Kameroen

2006,

Voorprogramma: Fanfare Kimbanguiste (Congo), Women Unite Sénégal (Senegal), film "Moolaadé" van regisseur Sembene Ousmane.

18e festival: Tahoungan (Togo), Rimbaax (Senegal), Bayuda du Kasaï (Congo), Eyuphuro & Ali Faque (Mozambique), Rajery (Madagaskar), Zaïko Langa-Langa (Congo), Foli-Kan (Guinée), Burundi Drummers (Burundi), Djelimady Tounkara (Mali), Mahotella Queens (Zuid-Afrika), Cheikh Lô (Senegal)

2005,

Voorprogramma: lezing "popular african music" door Günther Gretz; Isimanjemanje (Zuid Afrika); lezing "Jazz returns to Africa" door Prof. John Collins uit Ghana, film "Amandla! A Revolution In Four Part Harmony" (2002, Zuid Afrika / USA Lee Hirsch).

17e Festival: Sokan (Burkina Faso), Zuma Zuma (Kenia), Etran Finatawa (Niger), Nino Galissa (Guinee Bissau), Afro-Salseros de Sénégal (Senegal), Kékélé (Congo), Umuco w'abarundi (Burundi), Jaay Naffi, (Senegal), Mahmoud Ahmed (Ethiopië), Odemba OK Rumba All Stars & Madilu (Congo)

2004,

Voorprogramma: RK Pinksterdienst met het Ghanese "All Saints" Koor, Fakoly (Mali), Documentaire over het 3e "Festival au Désert" in Mali met inleiding door Rob Lokin met dia's en live opnamen.

16e Festival: La Troupe AWA de Sangha (Dogon-Mali), Yelemba d'Abidjan (Ivoorkust), Erik Aliana & Korongo Jam (Cameroun), Gangbé Brass Band (Benin), Ba Cissoko (Guinée-Conakry), Femi Kuti & The Positive Force (Nigeria), Manecas Costa (Guinée Bissau), Jaojoby, Madagaskar.

2003,

Voorprogramma: La Troupe Saaba (Burkina Faso), lezing "vroege Philips-opnamen in Afrika" door Fred Gales.

15e Festival: Adesa (Ghana), Aly N'Diaye Rose (Senegal), Minyeshu & Chewata (Ethiopië), Spirit Talk Mbira & Chartwell Dutiro (Zimbabwe), Tabu Ley Rochereau (Congo), Tito Paris (Kaap Verdië), Djem's Nzau & Groupe Kapia (Congo), Badenya - Les Frères Coulibaly (Burkina Faso), Salto Jamboree (Kenia), Bembeya Jazz (Guinée), Afel Bocoum (Mali).

2002,

Voorprogramma: Noyam (Ghana), lezing " Afrikaanse populaire muziek in West-Afrika" door Prof.John Collins uit Ghana.

14e Festival: Smilin' Osei & Band (Ghana), Omar Pene & Le Super Diamono de Dakar (Senegal), Molopo Choral Artists (Zuid Afrika), Black Jambo (Kenia), Tinariwen (Mali), Ensemble IDEAL (Togo), Orchestra Baobab (Senegal), Sally Nyolo (Cameroun).

2001,

Voorprogramma: Daande Sahel (Burkina Faso), lezing "Verdwenen muzieksoorten, centraal en zuidelijk Afrika" door Michael Baird.

13e Festival: Solo Ndinga & Alliance Nord Sud (Congo), Bonga (Angola), Nigerian Cultural Ensemble (Nigeria), Troupe Djiguiya (Burkina Faso), African Highlife All-Stars (Ghana), Lágbájá -"The Mask" (Nigeria).

2000,

Voorprogramma: Yange Yange (Tanzania), lezing met historische video-opnamen over muziek uit Afrika door Rob Lokin.

12e Festival: Rabasa (Kaap Verdië), Jaojoby (Madagaskar), Adesa (Ghana), Africa Unite (Ethiopië/Soedan), Voodoo Brass Band (Benin), Mama Diabaté, Sayon Diabaté, Sona Diabaté & Band (Guinée), Oliver "TUKU" Mtukudzi & The Black Spirits (Zimbabwe).

1999,

Voorprogramma: lezing "Muziek uit Afrika" door Gerrit Kalsbeek, Massa Konaté & ensemble Eniko (Burkina Faso).

11e Festival: Alnur Algelani & Band (Soedan), Super Cayor de Dakar (Senegal), Idutywa Teachers Choir (Zuid Afrika), Zanzibar National Troupe (Tanzania), Aly N'Diaye Rose Percussion Orchestra (Senegal), Distro Kuomboka (Zambia), Lepiera Miary & Sairy Group (Madagaskar).

1998,

Voorprogramma: Nnanga Ensemble (Oeganda), lezing "Afrikaanse muziek bestaat niet" door Stan Rijven, speelfilm "Rabi" van Gaston Kaboré (Burkina Faso).

10e Festival: Novissi (Togo), Smiling Osei Band (Ghana), Habib Koité & Bamada (Mali), Circus Ethiopia (Ethiopië), Viva La Musica - nouvelle ecriture (Congo), Super Cayor de Dakar (Senegal).

1997,

9e Festival: Yama Yama (Ghana), Gumbezarte & Maio Coopé (Guinea-Bissau), Bidiiw (Senegal), Boubacar Traoré alias "Kar Kar" (Mali), Algap Kenya Theatre Troupe (Kenya), Abdul Tee-Jay's Rökötö (Sierra Leone).

1996,

8ste Festival: Adzido Pan African Dance Ensemble (Ghana), Zico-man "Dalai-Lama" & Formule 1 (Zaïre), Balafon (Togo), Ethiop Folklore Group (Ethiopië), Habib Koité & Bamada (Mali).

1995,

7e Festival: Remmy Ongala & Orchestra Super Matimila (Tanzania), Milorho (Mozambique), Farafina (Burkina Faso), Double Rock Kawina (Suriname), Les Champions du Zaïre (Zaïre).

1994,

6e Festival: Makwaela Dos TPM (Mozambique), Ifang Bondi (Gambia), Abebe Daniël (Ethiopië), Tsu Tsu Blema (Ghana), Ballet Theatre Lemba (Congo-Brazzaville), DDC Mlimani Park Orchestra (Tanzania).

1993,

5e Festival: Fatala (Guineé), Oumou Sangare (Mali), Ballet Nimba (Guinée), Tchico Tchicaya & Soukous Machine (Congo-Brazzavile).

1992,

Voorprogramma: Film "Yeelen" uit Mali,

4de Festival: Fatala (Guineé), Alou Fané (Mali), Bilima (Zaïre), Ntesa Dalienst et le Maquisard (Zaïre).

1991,

Voorprogramma: Film "Tilai" uit Burkina Faso,

3de Festival: Fotomocoba (Mali), Ballet Theatre Lokolé (Congo-Brazzaville), African

Salimata (Guineé), Simba Wanyika (Kenia).

1990,

2de Afrikadag 19 aug: Soundiata (Guineé), Lazare Ali Nkeouma (Zaïre).

1989,

1ste Afrikadag 18 juni: Logoin de Toma (Burkina Faso) en meer